| Özellik | Değer |
|---|---|
| Style | Spin-On |
| Media Type | Synthetic |
| Price Type | FH |
| Length | 244.2mm |
| Outer Diameter | 135.2mm |
| Flow Direction | Outside-In |
| Gasket OD | 109.7mm |
| Gasket ID | 100mm |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 0.8bar |
| Efficiency Beta 200 | 42micron |
| Efficiency Beta 1000 | 50micron |